Haberler - Yazıköy İlkokulu

Haberler

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN GİYECEĞİ KIYAFETLER BELİRLENDİ...

2019-2020 Eğitim öğretim yılı gururla giyeceğimiz Yazıköy İlkokulu ve Yazıköy Ortaokulu okul formalarımız....

Devamı

Karnelerimizi Aldık...

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılımızın Sonuna geldik. Öğrencilerimize Gelecek Eğitim Öğretim YılındaBaşarılar Dileriz. Emeği Geçen Bütün Öğretmenlerimize Teşekkür Ederiz.

Devamı

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs tarihi ve önemi… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun! Bugün 19 Mayıs! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak, bugünün de temellerinin atılmasını sağlamış oldu. Türkiye Cumhuriyeti´nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919´da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun´a ayak bastı ve 4 yıl kadar sürecek olan Kurtuluş Savaşı´nın zeminini hazırladı. 

Devamı

Bütün Annlerimizin Anneler Günün Kutlu Olsun

Devamı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Atatürk diyor ki: Bütün dünya şunu bilmelidir. Bu milletin başında hiçbir makam ve kuvvet yoktur. Yalnız bir GÜÇ ve KUVVET vardır. O da MİLLİ EGEMENLİKTİR. Yalnız bir makam vardır. O da MİLLETTİR. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun. 

Devamı

Demokrasi Kuşağı: Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği - Avrupa Konseyi Ortak Projesi "Demokrasi Kuşağı: Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi"  Türk eğitim sisteminde temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra evrensel ve temel değerlere uygun bir demokratik okul kültürünün yetiştirilmesini amaçlanmaktadır. Proje kapsamında on il pilot seçilmiş ve pilot seçilen Burdur ilimizden on bir okulda proje uygulaması planlanmıştır.Yazıköy ilk ve Ortaokulu olarak bu onbir okulun içerisinde yer almaktayız. Demokrasi Kuşağı: Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi Açılış Törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Bayram katılmışıtır. 

Devamı

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

Yerli Malı Haftası (Resmî adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası)

Devamı

Kodlama Haftasından Görüntüler

Kod Saatleri, her yıl Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası boyunca gerçekleşir. 2018 Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası 3-9 Aralık olacak, ancak Kodlama Saatini yıl boyunca uygulayabilirsiniz. Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası, bilgisayar biliminin öncüsü Amiral Grace Murray Hopper ´ı hatırlamak amacıyla doğum günü olarak her yıl düzenlenmektedir(9 Aralık 1960).

Devamı

İlk Yardım Eğitimi

Yazıköy İlkokul´u Öğrencilerimiz  İlk Yardım Hakkında Bilgi Verildi.

Devamı

Yazıköy İlk ve Ortaokulu Okul Meclis Başkanığı Seçimi

          

Devamı